
Megalitická kamenná kocka bizarného vzhľadu. Váži 500 ton a je jednou z najväčších záhad. Nikto totiž nevie, kedy, ako a prečo bol tento megalit vlastne vytvorený. Vedci vôbec netušia, čo si o ňom myslieť.
Tento megalit vážiaci 500 ton je jednou z najväčších záhad
Japonské súostrovie, ktoré je rozdelené na ostrovy najrôznejších tvarov a veľkostí, zrejme na svojom povrchu ukrýva mnohé neuveriteľné pamiatky.
Tieto výdobytky dávnych ľudí ohromia každého, kto sa čo i len trochu snaží vysvetliť ich pôvod za pomoci dnešného takmer dogmatického výkladu histórie.
Príkladom je aj Ishi-no-Hoden, 500 ton vážiaci kamenný blok neobvyklého tvaru, ktorého skutočný účel je doposiaľ neznámy. Ide tak o jednu z najväčších záhad, ktorú sa vedci snažia vyriešiť.
Na čo slúžili tieto nenápadné hlinené nádoby? Používali ich križiaci a boli smrtonosné
Aby sme mali ucelenejšiu predstavu o tom, aká veľká je skutočná rozloha tejto kamennej plochy, treba spomenúť, že megalit až šesťkrát prevyšuje najväčší kamenný blok umiestnený vo Veľkej pyramíde v Gíze.
Jeho dĺžka je 7,5 metra a šírka 6,5 metra. Umiestnený je v samom centre jazierka. Pôsobí teda dojmom, že sa vznáša. Celú pamiatku potom zdobí posvätný povraz z ryžovej slamy, ktorý je známy ako šimenawa.
Megalit Ishi-no-Hoden leží v meste Takasago v prefektúre Hjógo, zhruba 100 km od japonského mesta Asuka.
Vedci vôbec netušia, čo si o ňom myslieť
Megalit Ishi-no-Hoden bol pravdepodobne postavený v období Džómon, najstaršej známej prehistorickej civilizácii v Japonsku, ktorá je datovaná v rozmedzí rokov 14 000 a 200 pred n. l. Ishi-no-Hoden v preklade znamená „kamennú svätyňu“ a je považovaný za národnú poklad.
Pre viac informácií sa pozrite na toto video:
V dôsledku nedostatku historických dôkazov v tejto lokalite nie je známe, ako a s akým účelom ju kamenári vytesali. Ani v blízkosti tohto miesta neboli nikdy nájdené žiadne nástroje či rytiny.
Megalit je vyrobený z hyaloklastitu. Druhu hydratovaného kameňa, ktorý je bohatý na čierne sopečné sklo. Tento kameň vznikol v dôsledku podvodnej alebo podledovcovej sopečnej činnosti v časovom horizonte 70 miliónov rokov.
Nájsť ho možno v hornatej oblasti zvanej Hodenyama. Teda v mieste, odkiaľ sa tento kameň po stáročia ťažil a dodnes je používaný na rôzne stavby, najčastejšie kamenné mosty, sarkofágy a ďalšie terénne úpravy.
zdroj:curiosmos.com, en.wikipedia.org, www.ancient-origins.net